Witaj nieznajomy  

 

Dla dzieci

Dla młodzieży

Filmy DVD

Kalendarze 2018

Kartki i plakaty

Katechetyczne i ewangelizacyjne

Ksiądz Bosko i jego dzieło

Modlitwy i sakramenty

Pedagogika

Płyta CD

Poznańska Piątka

Przypinki

Rekolekcje, rozważania, homilie

Różne

Św. Dominik Savio

Tania książka

Wielki Post

Aforyzmy i nie tylko (12)

Biografie salezjańskie (5)

Całun Turyński (8)

Chcę Ci po prostu powiedzieć (4)

Educatio (14)

Kartki z myślami ks. Bosko (15)

Katecheza w opowiadaniach (8)

Kim jest Jezus Chrystus (8)

Krótkie opowiadania dla ducha (18)

Na ścieżkach Ewangelii (5)

Pierwsze spojrzenia (6)

Pisma Katechetyczne (3)

Pisma Pastoralne (2)

Powieść (2)

Rekolekcje, rozważania, homilie (5)

Seria z płytą (13)

Skarbnica - głębia modlitw... (6)

Słoneczne Promyki (8)

Studia i Rozprawy TNFS (1)

Szczególny dar (8)

Tradycyjne modlitwy (8)

Przy zakupach powyżej 100 zł wysyłka gratis
 
 

Katechetyczne i ewangelizacyjne

Format: 175 x 245 mm

Liczba stron: 1040

Słownik katechetyczny

Redaktorzy naukowi: ks. prof. Joseph Gevaert, ks. prof. dr. hab. Kazimierz Misiaszek

ISBN/ISSN: 978-83-7201-3

Cena brutto: 126,00 zł

Tłumaczenie włoskiego Dizionario di Catechetica (Słownika katechetycznego) ukazuje się w Polsce w sytuacji braku szerszej pomocy typu encyklopedycznego z zakresu katechezy. Wydany niedawno Słownik katechetyków polskich XX wieku jedynie w jakiejś mierze może rekompensować ten brak, jednakże nie wystarcza do budowania podstawowej, szerokiej panoramy zagadnień tak, aby czytelnik mógł sobie tworzyć syntetyczny obraz zagadnień katechetycznych, z całą pewnością potrzebny do skutecznej pracy w obszarze katechezy. Każdy też rodzaj leksykonu czy słownika służy również pomocą zarówno w zakresie systematyzowania treści, jak i poszerzania wiedzy, będąc niekiedy jedynym w tym względzie punktem odniesienia. Racje te wydawały się więc nam wystarczające do podjęcia wysiłku translacji dzieła, które zdobyło już szerokie znanie w obszarze refleksji i praktyki katechetycznej w Europie Zachodniej, jak również w niektórych państwach świata.

Głównym zadaniem Słownika jest dostarczenie całościowego ujęcia tematu katechezy eklezjalnej we wszystkich jej wymiarach. Praktycznie każdy ważny aspekt jest podjęty z jednego czy wielu punktów widzenia, aby w miarę możliwości oddać całą problematykę katechetyczną, a jednocześnie uniknąć zbędnych powtórzeń. Są także dogłębnie omówione tematy dotyczące nauczania religii w szkole oraz pierwszej ewangelizacji.

Wszystkie hasła są ułożone według podstawowych działów katechetyki; katechetyka fundamentalna, katecheza biblijna, komunikacja audiowizyjna, treść katechezy, ekumenizm (i katecheza w innych wyznaniach chrześcijańskich), wychowanie i katecheza, wychowanie moralne, uregulowania prawne, liturgia i sakramenty, miejsca katechezy, osoby działające w obszarze katechetycznym (ich formacja i duchowość), teologia fundamentalna i katecheza, katecheza w różnych krajach europejskich, wkład innych dziedzin wiedzy w rozwój katechezy. Jest szeroko obecna historia katechezy: Nowy Testament, epoka patrystyczna, średniowiecze, czasy nowożytne, wiek XX (a także to, co w jakiejś mierze odnosi do wieku XXI). Są umieszczone biografie wielkich nieżyjących katechetów i katechetyków. Nie ma natomiast katechetów i katechetyków żyjących, z racji na wielką trudność znalezienia właściwego kryterium wyboru.

Próba umieszczenia w jednym tomie wszystkich informacji z szerokiego zakresu refleksji i praktyki katechetycznej zmusiła współpracowników do ścisłej syntezy i podawania fundamentalnych kwestii. Wielu dokonało rzeczy niemalże niemożliwej, podając wyczerpująco i całościowo na kilku stronach status questionis danego tematu. Wybrana bibliografia na końcu każdego hasła, paralelne hasła, szczegółowy indeks na końcu Słownika pozwalają na rozszerzenie informacji. Dzieło to, prezentując naukowe i odpowiednio przystosowane informacje katechetyczne, może być także użyteczne w formacji katechetów. Słownik wzbogacono o indeks osobowy i indeks haseł.Komentarze kupujących:


Nie ma jeszcze żadnego komentarza

 

 


Misyjny świat Księdza Bosko

Cena brutto: 15,50 zł

Wspomnienia Oratorium

św. Bosko Jan

Cena brutto: 11,88 zł

RODZINA W ROZMOWIE Z BOGIEM. Propozycje modlitw i refleksji

Pagazzi Stefano

Cena brutto: 4,20 zł

Promocja Pana Boga. cz. 1 Wartości

Pellegrino Pino

Cena brutto: 15,60 zł

 

Powrót

0 szt. 0,00 zł

 

 

PayU - Bezpieczne płatności internetowe

Nasi autorzy

Bruno Ferrero

Phil Bosmans

Franciszek Blachnicki

Roman Murawski

Pino Pellegrino

Tonino Lasconi

Antoni Gabrel

Bronisław Kant

św. Jan Bosko

Teresio Bosco

Marcin Melon